Поділля є історичною місцевістю в південно-західному регіоні України. У стародавніх літописах Поділля раніше носило назву Пониззя, і адміністративним центром його було місто Бакота, який зараз спустошений через затоплення Дністровським водосховищем.
На Поділлі найбільшими населеними пунктами є Вінниця, Хмельницький, Тернопіль і Кам'янець-Подільський. А найбільші водойми - це річки Дністер, Збруч і Південний Буг. Ландшафт тутешніх місцевостей кілька горбистий, а річкові долини мають схожість з каньйонами.
Найбільший туристичний інтерес в Поділля представляють тури вихідного дня. Відправившись в такий тур, можна надивитися на тутешні краси - головне, щоб з собою був фотоапарат, щоб відобразити все прекрасно на фотографіях. Також з роз'яснень гіда можна дізнатися багато нового з багатої і незвіданою історії Україна - вам розкажуть про незвичайні традиціях тутешніх жителів, повідають про особливості ландшафту і про різні історичні події, які відбувалися на цій території.
В цілому Поділля - це виняткова середу для туристів, які можуть спробувати себе в самих різних видах діяльності. Екскурсії підійдуть для самих цікавих. Цінителі природи можуть насолодитися водної прогулянкою по Дністру. А ось любителям екстриму напевно сподобаються сплави по Дністру - рафтинг, катамарани та багато іншого.
Крім того, Дністер - це прекрасне місце для відпочинку всією сім'єю. Тут можна не тільки викупатися і позасмагати, а й провести час за риболовлею. А в окрузі цієї річки також є різні екскурсійні об'єкти, які без всяких виключень варті уваги туристів - це печери, гроти відлюдників, замки і фортеці, а також водоспади. Вода в Дністрі - незвичайно чиста, тут водяться раки і багато різної риби, серед якої форель і стерлядь.
На берегах Дністра практично немає сіл, бо це місце можна віднести до незайманої природи з її дикою красою і живописними пейзажами. Окремим пунктом варто відзначити унікальний Дністровський каньйон - рослини тут ставляться до ендеміками, і крім того, тут водяться різні дикі звірі та птахи. Уздовж Дністра також є лісові масиви, де можна провести час за збором грибів та ягід.
Поділля на Західній Україні - це улюблене місце для занять зеленим туризмом. Тут завжди раді туристам і знайдуть їм заняття відповідно до їх інтересами та уподобаннями. Особливо добре тут навесні і влітку. Тут завжди знайдеться місце різним історичним відкриттям. Найбільше туристів приваблюють саме історичні пам'ятники, стародавні традиції, і звичайно ж, мальовничі куточки природа, причому таких, як в Поділля, немає більше ніде на земній кулі.
Риболовля на Дністрі йде окремим пунктом - це улюблене заняття не тільки чоловіків, але і цілих сімей. Такий відпочинок приносить заспокоєння і подобається дуже багатьом, особливо коли є позитивний результат. А в цілому туризм в Поділлі поєднує якісні екскурсії та екстремальний активний відпочинок. Це не тільки викид адреналіну - це прекрасна можливість тримати тіло в тонусі і набратися ще більших сил.
Тут, в Поділля, кожен знайде для себе заняття за своїм смаком, адже тут можна по-справжньому відволіктися від шуму міста, привести тіло і думки в порядок і набратися сил, а також нових знань.