Для замовлення екскурсій телефонуйте: тел. +38 (067) 382-85-24 .
Бакотський монастир - це основна визначна пам'ятка селища, який раніше був адміністративним центром сучасного Поділля, яке раніше називалося Понізьем. Основний інтерес монастиря в Бакоті полягає в тому, що він не є рукотворним спорудою - це монастир, який знаходиться в скелях.
Дістатися до Бакотського монастиря насправді дещо складніше, ніж може здатися на перший погляд. З села Грушки необхідно повернути праворуч і йти до тих пір, поки не досягнете покажчика. Після цього потрібно бути уважним - наметовий табір ви знайдете, якщо повернете праворуч, а ліворуч - монастир.
Для мандрівників, які їдуть на машині, слід звернути ліворуч, а пішим туристам краще всього буде податися вправо. Справа в тому, що дорога сама по собі опускається вниз, тому кращим варіантом буде прибути в наметовий табір, де можна облаштувати собі намет, набратися сил і навіть скупатися. Після цього можна сміливо відправлятися в монастир.
З двох сторін в монастир буде вести вузька стежка. Місця тут невимовно красиві, тому відправляючись сюди, варто захопити з собою фотоапарат, щоб відобразити і зберегти на пам'ять хоч трохи від тутешніх пейзажів.
Як наголошується, скельний монастир в Бакоті заснував преподобний старець Антоній, який народився в Чернігівській області, побував на горі Афон в монастирі і став засновником Києво-Печерської лаври. Крім того, в Чернігові є Антоніївська печера, названа так в його честь.
Як наголошується, обвал верхньої скелі Білої гори привів до того, що келії, печери та усипальниця Бакотського монастиря були знищені. Зараз, відправившись на прогулянку по Бакоті, на місці монастиря модно бачити невеликі печери, в одній з яких розташовується невелика церковця. Тут в основному небагатолюдно і дуже тихо. Народ тут збирається в основному по церковних свят, коли священик править службу.
Тут можна подати священику записки з іменами, а священик пізніше відслужить службу за здравіє чи за упокій.
За археологічними даними слід зазначити, що розкопки показали, що неподалік від тутешніх місць були виявлені язичницькі святилища і капища. Тут були відкриті три печери. Як відзначають дослідники, в стінах коридорів печер були вибиті ніші - 17 штук, а підлозі виявилося 19 таких ніш, і в кожній з них були знайдені людські кістки.
Недалеко від Бакотського монастиря, на південній стіні можна виявити наступну напис "Благослови Христос Григорія ігумень, який дав силу святому Михайлу". Якщо вірити дослідженням, то даний напис відноситься до одинадцятого сторіччя, а вірніше - до кінця 11 століття.
Як відомо, все пожитки ченців з Бакотського монастиря, а також книги, хрести і фрески були втрачені. Однак в описі Сіцинського говориться, що фрески монастиря ставилися до високого рівня і датовані 12-13 століттями.
Примітно, що з святійших осіб в Бакотський монастир побував єпископ Подільський і Брацлавський пресвятий Димитрій, і сталося це наприкінці 19 століття. Що стосується служінь, то вони в монастирі були припинені на початку шістдесятих років минулого століття. Всі пожитки монастиря були знищені, і печери Бакотського монастиря виглядали спустошеними.
Як згодом вдалося з'ясувати, за знищення відповідали жителі Бакоти, які стали жертвами антирелігійної пропаганди. Після цього їм самим довелося взяти своє майно і покинути назавжди свої оселі