Дністер - не тільки досить великий водойма і вдале місце для риболовлі, це також четверта за довжиною ріка в Україну, адже протяжність її становить 1362 кілометра. Нерідко на притоках Дністра утворюються водоспади, найцікавішим і високим з яких є Джуринський, який знаходиться в Тернопільській області на річці Джурин. Висота його складає 16 метрів.
Початок своє Дністер бере в горах на висоті приблизно 900 метрів. Коли Дністер спускається з гір, там, де він тече по плоскогір'ю, можна виявити невеликі острови на порослих вербами берегах, завданих глиною. Долина Дністра досить широка, проте вона звужується до 200 метрів в районі нижче древнього Галича. Там бурхливу течію річки змінюється більш спокійним, але найцікавіше тут полягає в долині, яка нагадує каньйон. Власне, це і є каньйон - Дністровський, утворений з химерних меандров.
Дністровський каньйон - це не просто чергова природна пам'ятка. Він був внесений до списку семи природних чудес України, а також є одним з найбільш протяжних каньйонів на території Європи, адже довжина його становить 250 кілометрів. Тут Дністер має ширину всього 100-200 метрів. Під час особливо рясних атмосферних опадів вода в Дністрі може піднятися приблизно на 6 метрів. Коли Дністер за часів засухи міліє, то він виставляє напоказ перекати і мілини.
Дністровський каньйон проходить через три райони Тернопільщини. Примітно, що збереглися ще три так звані стінки - це такі древні відшарування силуру, вік яких перевищує 400 мільйона років. Виявити їх можна в Звенигороді та в сусідньому йому селі Трубчин.
Якщо спуститися від Трубчина нижче за течією, то на лівому березі Дністра можна побачити прямовисні скелі - відкладення силурійських гірських порід. Особливий інтерес дані скелі представляють для вчених і любителів екстремального спорту - скелелазіння. Подекуди над Дністром можна побачити печери і гроти. Якщо вірити легендам, то там раніше, в стародавні часи поганські жерці мали свої жертовники. Пізніше в цих скелях навіть створювалися печерні церкви, в яких жили монахи-відлюдники.
Дністровський каньйон вражає своєю природою і надовго запам'ятається туристам. Тут можна ознайомитися з більш чес сотнею пам'яток живої і неживої природи, які цінні не тільки у всеукраїнському, а й світовому масштабі.
Ландшафтний парк з однойменною назвою був створений на території Дністровського каньйону в 1990 році. Тут в основному виростають дубові ліси з деякою домішкою з інших дерев - клена, ясена, граба, берези і липи. Ліс чергується з відкритими степовими майданчиками, які розташовуються в балках і на схилах дрібних річечок. Зараз, як відомо, на території Дністровського каньйону виростає 65 видів рідкісних рослин, з яких до Червоної книги України було занесено 21 вид, а 2 входять в Європейський крани список.
Крім того, своєрідна фауна також може пояснюватися об'єднанням несприятливих умов, а також водних, лісових і степових біоценозів. Наприклад, взимку температури тут порівняно високі, погода влітку характеризується також підвищеною вологістю і теплом. Завдяки цьому, тут водяться різні хребетні і безхребетні тварини.
Є тут також і тварини, і комахи, і риби, які занесені до Червоної книги України. Варто зазначити, таких представників тваринного світу, як полоз лісовий, рись, лісовий кіт, борсук звичайний і видра річкова. Крім того, 11 видів тварин, які водяться в Дністровському каньйоні, охороняються згідно зі списками Бернської конвенції.